Фонди

Упорядковані комплекси документів з історії революційної ОУН, особисті матеріали її довголітніх діячів - текстові та аудіовізуальні

Тюрма, що служила різним окупаційним режимам (польському, німецькому, радянському) і є символом тяглості української боротьби за незалежність. Те, що відбувалося на території тюрми, є уособленням злочинів проти людства, котрі не можуть бути забуті. Тюрма відображає взаємозв’язок між трагедією Західної України та решти території України в період репресивної діяльності окупаційних режимів,…
Український науковець, фахівець з історії українського націоналізму, доктор історичних наук, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (з грудня 2014). Кандидат історичних наук (2001), доктор історичних наук (2013), директор музею історії Київського університету (з жовтня 2002), професор кафедри Історії світового українства. Автор і співавтор 81 наукової та навчально-методичної…
Український літературознавець, видавець. Голова правління українського незалежного видавництва "Смолоскип", член Вашинґтонського Комітету Гельсінкських Ґарантій для України. Член Національної спілки письменників України (1994), член редколеґії газети «Літературна Україна». Організатор і перший голова Музею-архіву українського самвидаву в Україні (1998). Упорядник "Енциклопедії дисидентського руху" (2010). Кавалер орденів "За заслуги" ІІІ ступеня (1997) та…
Святкування Дня УПА У Львові, 2008 р.
Святкування Дня УПА у Львові, 2007 р.
У 19 років вступив у ряди УПА, де був призначений до сотні "Чіпа" ройовим під псевдом “Муха”. У червні 1943 року він був уперше поранений в руку й ногу під час бою з німцями у селі Колодне (неподалік Збаража). Після лікування працював у Службі безпеки району. У 1944 році його…
Член ОУН з 1942 р. Був зв’язковим. Учасник боїв проти німців і поляків. Був заарештований КҐБ і засуджений до 10 років таборів. Ув’язнення відбуквав в Казахстані.
Наприкінці вересня 1959 року слідчий відділ УКДБ Одеської області порушив кримінальну справу проти О. Різниківа та В. Барсуківського. Їх заарештували. Військовий трибунал Одеського військового округу визнав доведеною вину у проведенні "антирадянської агітації і пропаганди! за ст. 7 ч. 1 Закону «Про кримінальну відповідальність за державні злочини» в редакції від 26.12.1958…
Український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, учасник руху шістдесятництва, політв'язень радянського режиму. У 1959, 1960, 1961, 1965 (за виступи проти дискримінації української культури), 1972 (за промову на похороні Дмитра Зерова) роках його звільняли з роботи за політичними мотивами. Переслідуваний протягом років за участь у "Самвидаві" і протести проти арештів…
Учасниця визвольної боротьби ОУН-УПА. Провідниця надрайону “Верховина” на Закерзонні (призначена Василем Галасою "Орланом" у 1947 р.). "Христя" згідно з новими інструкціями була призначена зв'язковою для спеціальних доручень. Вона мала найняти квартиру у Перемишлі, зробити для себе нові документи і продовжувати підпільну роботу. Втім невдовзі  польські спецслужби арештували її у Перемишлі.…
Ройовий, чотовий УПА в сотні "Крука", куреня "Довбуша", бунчужний куреня "Бескид" ВО-4 "Говерла" (1946—1947), районовий референт СБ Надвірянщини. 1948—1955 — у підпільній структурі ОУН. Хорунжий УПА. Зиму 1953—1954 перебував в одній криївці з командиром ВО-4 «Говерла» Миколою Твердохлібом-"Громом". Він чудом уникнув загибелі 17 травня 1954 року разом із "Громом", коли…
Майстриня художньої вишивки, дизайнер одягу. Майстер нар. творчості (1986). Чл. НСМНМУ (2003). У Львові закінчила кравецьку школу «Труд» (1939), навчалася у зоотехнікумі (1940–41). Під час 2-ї Світової війни організовувала підпільну допомогу військовим підрозділам УПА. Працювала 1956–64 конструктором-модельєром у Львівському будинку моделей. Заарештована 1965 разом із групою шістдесятників, звинувачена в антирадянській…
Зв’язкова УПА. Збирала продукти, ліки та одяг для повстанців. Арештована НКВД, засуджена на 20 р. каторги і 5 р. пораження в правах.
Член ОУН. Ще школярем збирав інформацію про частини Червоної армії. На початку радянсько-німецької війни - учасник похідних груп ОУН.  В’язень тюрми на Лонцького у Львові.
У квітні 1944 року молодий, 16 річний юнак Андрій Янковий, по короткому вишколі вступає добровольцем до УПА. Присягу на вірність Україні прийняв 5 травня 1945 року. Був направлений до команди «Гордія», що базувалася в Скориках. Одного разу почалася облава, повстанці побігли в поле. Там зустріли господаря, що вивозив гній. Попросили…
Вояк УПА. Учасник Гурбенського бою проти військ НКВД у квітні 1944 р. Арештований. Засуджений до 10 р. ГУЛАГу.
Була в Юнацтві “Січі”. Допомагала пораненим повстанцям УПА. Була заарештована, піддана катуванням. Нікого не видала. Засуджена на 10 років концтаборів ГУЛАГу.
Був вивезений німцями на примусові роботи. Після звільнення повернувся в рідні краї. Установив контакт з підпіллям, перейшов відповідний партизанський вишкіл, прийняв псевдонім «Байда» і після присяги 1944 р. вступив у ряди УПА. “Мене приділили до Окружної львівської групи служби безпеки УПА. Нашим командиром був «Клим» (Михайло Недільський, який походив із…
Український науковець, математик, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН ВШ України. Член Австралійського, Американського, Бельгійського, Едінбурзького, Лондонського математичних товариств. Навчалася на механіко-математичному факультеті Київського національного університету (1946—1948; 1956—1961). Під час навчання була членом Товариства свідомої молоді. Заарештована 28 червня 1948 року і засуджена на 10 років таборів ГУЛАГу За доносом…
Свідок подій на Волині в 40-х роках ХХ ст. Учасник УПА. Потрапив до чеського полону, був переданий полякам. Активіст української громади в післявоєнній Польщі.
Сторінка 1 із 44

Про нас

The Ukrainian Information Service (UIS London) is an information bureau established in London during the 1970s as the successor of the Ukrainian Publishers. Originally, the aim of UIS London was the dissemination of factual information about Ukraine, in particular, Ukrainian politics, history and current affairs.

Since its inception, UIS London has liaised with government officials, think tank organisations, the mass media and charities working to raise the profile of Ukraine in the UK and strengthening bilateral relations.

The collection of documents, related to this activity, formed the foundations of the archives, situated on this web-site.

Although the nature of work UIS London undertook altered after Ukrainian independence, the basic tenets of promoting, advocating and strengthening Ukraine has remained.

Спілкуйтеся з нами