Ukrainian English French German Polish Russian Spanish
13 вер. 2012

Презентація у Сумах нового історичного інтернет-ресурсу – сайту Архіву ОУН в Українській Інформаційній Службі-Лондон

12 вересня Стефан Романів – Голова Проводу революційної ОУН, Генеральний секретар Світового конгресу українців, Віктор Рог – головний редактор газети "Шлях перемоги" та Геннадій Іванущенко – член Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, екс-директор Державного архіву Сумської області презентували сумчанам новий історичний інтернет-ресурс – сайт Архіву ОУН в Українській Інформаційній Службі-Лондон (http://ounuis.info/).

За словами Геннадія Іванущенка, котрий майже рік опрацьовував архів ОУН, що нині перебуває в Українській Інформаційній Службі (УІС) в Лондоні, минуле століття було для української нації найдраматичнішим часом її боротьби за державну незалежність. Сотні тисяч людей, хто зброєю, а хто словом, хто в бою, хто в концтаборі, а хто у вимушеній еміграції, боролися за вільну Україну. Саме завдяки їм 24 серпня 1991 року Українська держава відбулася.

Свідчення про ті події і людей, які воювали, страждали і гинули за Україну, про діяльність ОУН, мають бути збережені для нащадків. Власне, це і є основним завданням новоствореного сайту, матеріали якого, до речі, можна читати сімома мовами (окрім української ще англійською, німецькою, польською, російською, французькою та іспанською). Відвідувачі сайту можуть ознайомитись з документами ОУН, АБН, СУМ, УПА, книжковими виданнями, періодичною пресою. Є тут і відео, аудіо та фотогалереї. Сайт також дає можливість віртуальної мандрівки музеєм Степана Бандери в Лондоні. І в цьому є певний парадокс: у той час, як влада в Україні намагається обмежити доступ до архівів, революційна ОУН відкриває свої документи для широкого використання.

За словами Стефана Романіва, важко переоцінити значення такого ресурсу, адже актуальність розвінчування міфів щодо ОУН сьогодні незаперечна. Проте окрім роботи з архівами та історичною спадщиною, ОУН і Світовий конгрес українців, що репрезентує українство у світі, активно висловлюють політичну позицію та всіляко намагаються сприяти вирішенню проблем, що існують в Україні сьогодні.

Зокрема, зараз представники Конгресу співпрацюють з міжнародними організаціями, які спостерігають за виборчим процесом в Україні, стоять на захисті прав і свобод незалежних медіа, як от телеканала ТВІ, відслідковують інші порушення тощо. Стефан Романів, наголосив, що є низка питань, які ОУН і Світовий конгрес українців готові ставити перед владою, аби захистити українську націю.

Учасники презентації відповіли на питання присутніх на заході, а також передали сумським історикам добірку рідкісних видань.

Нове в архіві

Історія міст і сіл УРСР
Історія міст і сіл УРСРКатегорія: Книги
Анотація: "Історія міст і сіл УРСР" – 26-томне енциклопедичне видання (загальний ...
Детальніше...
Автор: ГОЛОВНА РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ: ТРОНЬКО П. Т. (голова редколегії), БАЖАН М. П. (заступник голови редколегії), БІЛОДІД І. К.. КАСИМЕНКО О. К. (заступник голови редколегії), КОНДУФОР Ю. Ю.. КОРОЛІВСЬКИЙ С. М.. КОШИК О. К.. НАЗАРЕНКО І. Д.. НЕСТЕРЕНКО О. О. ПАРАСУНЬКО О. А.. ПІЛЬКЕВИЧ С. Д. (заступник голови редколегії), СЛАБЄЄВ І. С. (відповідальний секретар редколегії), ТЕРЛЕЦЬКИЙ В. М.. ЦІЛУЙКО К. К.. ШЕВЧЕНКО Ф. П.
Спосіб відтворення: оригінал
Протоколи засідань Української Видавничої Спілки / Української Інформаційної...
Протоколи засідань Української Видавничої Спілки / Української Інформаційної СлужбиКатегорія: Провід ОУН у Великій Британії
Анотація: Протоколи засідань Української Видавничої Спілки від 15.05.1949 р. (ча ...
Детальніше...
Автор: Українська Інформаційна Служба в Лондоні
Спосіб відтворення: оригінал
Націоналіст
НаціоналістКатегорія: Журнали
Анотація: Журнал Української Національної Асамблеї - Української Народної Са ...
Детальніше...
Автор: УНА-УНСО
Спосіб відтворення: оригінал
Календар-альманах "Мітла"
Календар-альманах Категорія: Альманахи
Анотація: Ukr. “Українці  — народ,  що  носить  у  душі ...
Детальніше...
Автор: "Мітла"
Спосіб відтворення: оригінал
Альманах Українського Народного Союзу
Альманах Українського Народного СоюзуКатегорія: Альманахи
Анотація: Щорічний збірник Українського Народного Союзу (УНС). Перше видання &nb ...
Детальніше...
Автор: Український Народний Союз
Спосіб відтворення: електронна копія
Більше...

Веб-дизайн