Ukrainian English French German Polish Russian Spanish
03 груд. 2014

''Шлях Перемоги'': 60 років успіху, боротьби, звитяги

  • Автор  Сергій Багряний, УІС (Київ)

Офіційний інформаційний друкований орган Організації Українських Націоналістів (бандерівців) – газета «Шлях Перемоги» відзначає 60 років.

З нагоди ювілею редакція газети зібрала людей, які в ній працювали, які допомагали цьому виданню, які є давніми друзями і партнерами.

Серед таких – редактори газети ОУН в різні роки Марія Базелюк та Андрій Гайдамаха, віце-прем’єр-міністр Олександр Сич, заступник голови ОУН (б), народний депутат Олег Медуниця, заступник голови Київської міської державної адміністрації Богдан Дубас, заступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович, заступник міністра молоді та спорту Юрій Юзич, голова ОУН (мельниківців) Богдан Червак, директор Національної кіностудії ім. Довженка, режисер Олесь Янчук, директор Центру національного відродження Тарас Рондзістий, керівник громадського об’єднання «Українська справа» Тарас Гребеняк, директор УІС Валерій Малькін, директор Української видавничої спілки імені Юрія Липи Ярослав Іляш, голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, голова УВКР Михайло Ратушний, народний депутат Руслан Марцинків, лідер Білоруської партії Свободи Сергій Висоцький і, звичайно, працівники газети.

Головний редактор тижневика Віктор Рог, вітаючи гостей, розповів про основні етапи її історії, згадав про редакторів та авторів видання різних років, серед яких Данило Чайківський, Степан Бандера, Дмитро Донцов, Анатоль Бедрій, Борис Вітошинський, Ярослав Стецько, Степан Ленкавський, Андрій Васькович, Дмитро Штикало, Ярослав Сватко, Володимир Сергійчук, Петро Мірчук, Ярослав Дашкевич, Василь Кук та багато інших достойників.

«60 років – це серйозний, поважний вік. Але щодо нашої газети, попри те, що вона дійсно пройшла довгий шлях, 60 років – не привід виходити на пенсію», – сказав Віктор Рог.

Кожен з гостей привітав редакцію газети з ювілеєм, зокрема, Олександр Сич та Степан Брацюнь передали книги, видані з нагоди 200-річного ювілею Тараса Шевченка, від Управління військової розвідки Головного Штабу Міноборони було презентовано почесний знак, в залі лунали вітання від Голови ОУН Стефана Романіва, міністра освіти і науки Сергія Квіта, який свого часу був заступником редактора «Шляху Перемоги», міністра культури Євгена Нищука, директора Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, керівництва МНК, ВО «Свобода», СБУ та РНБО.

Кожен з гостей згадав, як вперше «Шлях Перемоги» потрапив їм до рук. Зокрема, Олесь Янчук пригадав, що номер газети йому передали українські емігранти.

«Газета надихнула мене на ряд своїх власних проектів, які вдалося втілити в життя. В свою чергу, «Шлях Перемоги» їх популяризував», – наголосив Олесь Янчук.

Михайло Ратушний у своєму вітальному слові зазначив, що саме «Шлях Перемоги» став першою українською газетою, яка вийшла в мережу інтернет.

Марія Базелюк та Андрій Гайдамаха розповіли, як потрапили до видання, про свою роботу в «Шляху Перемоги» та її, цієї роботи, найбільш цікаві епізоди, про визначних діячів українського націоналістичного руху, з якими познайомилися під час праці в редакції.

«Головною задачею українських націоналістів в минулому столітті було здобуття української держави. Газета ж, в свою чергу, була основним рупором, основним засобом донесення правди про визвольний рух, про цілі націоналістів, про події в Україні. На той момент не було інтернету, тому роль друкованих видань була провідною. «Шлях Перемоги» – сама назва газети характеризує нашу боротьбу: ми постійно маємо йти до нових звитяг, ніколи не зупинятися в процесі державотворення», – підкреслив Олег Медуниця.

Загалом, всі присутні на ювілейному прийнятті зійшлися на тому, що легендарна газета має розвиватися, не втратить актуальності, і запорукою цьому буде робота редакції – теперішньої і журналістів наступного покоління, та всебічна підтримка тих, хто розуміє вагу друкованого українського слова.

Міцного здоров’я, творчої наснаги, гострого пера і багато-багато років плідної праці на благо України! – хай це побажання справдиться повною мірою. З ювілеєм!

_________________________________________________________________________________________________

Прим.: електронний архів газети "Шлях Перемоги" можна переглянути ТУТ

Нове в архіві

Історія міст і сіл УРСР
Історія міст і сіл УРСРКатегорія: Книги
Анотація: "Історія міст і сіл УРСР" – 26-томне енциклопедичне видання (загальний ...
Детальніше...
Автор: ГОЛОВНА РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ: ТРОНЬКО П. Т. (голова редколегії), БАЖАН М. П. (заступник голови редколегії), БІЛОДІД І. К.. КАСИМЕНКО О. К. (заступник голови редколегії), КОНДУФОР Ю. Ю.. КОРОЛІВСЬКИЙ С. М.. КОШИК О. К.. НАЗАРЕНКО І. Д.. НЕСТЕРЕНКО О. О. ПАРАСУНЬКО О. А.. ПІЛЬКЕВИЧ С. Д. (заступник голови редколегії), СЛАБЄЄВ І. С. (відповідальний секретар редколегії), ТЕРЛЕЦЬКИЙ В. М.. ЦІЛУЙКО К. К.. ШЕВЧЕНКО Ф. П.
Спосіб відтворення: оригінал
Протоколи засідань Української Видавничої Спілки / Української Інформаційної...
Протоколи засідань Української Видавничої Спілки / Української Інформаційної СлужбиКатегорія: Провід ОУН у Великій Британії
Анотація: Протоколи засідань Української Видавничої Спілки від 15.05.1949 р. (ча ...
Детальніше...
Автор: Українська Інформаційна Служба в Лондоні
Спосіб відтворення: оригінал
Націоналіст
НаціоналістКатегорія: Журнали
Анотація: Журнал Української Національної Асамблеї - Української Народної Са ...
Детальніше...
Автор: УНА-УНСО
Спосіб відтворення: оригінал
Календар-альманах "Мітла"
Календар-альманах Категорія: Альманахи
Анотація: Ukr. “Українці  — народ,  що  носить  у  душі ...
Детальніше...
Автор: "Мітла"
Спосіб відтворення: оригінал
Альманах Українського Народного Союзу
Альманах Українського Народного СоюзуКатегорія: Альманахи
Анотація: Щорічний збірник Українського Народного Союзу (УНС). Перше видання &nb ...
Детальніше...
Автор: Український Народний Союз
Спосіб відтворення: електронна копія
Більше...

Веб-дизайн