Журнали

На цій сторінці Ви зможете користуватися повними оцифрованими копіями таких багаторічних видань, як "Визвольний шлях", "The Ukrainian Review", "Сурмач", "Фенікс", "Українські проблеми", "Визвольна політика", "Вісник репресій в Україні" (укр. та англ. версії), "Український Самостійник" та багатьма іншими.

Є рідкісні рукописні журнали УСС, друковані офіціози ОУН, УГВР, АБН. Всі видання доступні для перегляду онлайн і завантажуються, в більшості з них можна копіювати текст.

Орган міжнародної вільної думки. Видання Комітету АБН.  The Organ of international free thought. Publication of the ABN Committee.
Суспільно-політичний журнал. Виходив з вересня 1957 року, як продовження газети «Український самостійник». Головними редакторами в 1957—1958 рр. були: Лев Ребет, Василь Маркусь; з 1959 — редагує колегія: Б. Кордюк, В. Маркусь й А. Камінський. Всього вийшло 212 чисел. Від січня 1976 «Український самостійник» формально об'єднався з журналом «Сучасність». Social-political journal. Issued…
Журнал Української Національної Асамблеї - Української Народної Самооборони (УНА-УНСО) "Націоналіст", який був заснований у березні 1990 р. "The Nationalist". The journal of the Ukrainian National Assembly - Ukrainian National Self-defense, which was founded in March 1990.
Журнал Спілки Незалежної Української Молоді та, пізніше,  Всеукраїнського політичного об`єднання "Державна самостійність України", який виходив у 1991 - 1992 роках. The journal of the Ukrainian Independence Youth Association and later, All - Ukrainian Political Association "For State Independence of Ukraine", which was published in 1991-1992
У травні 1917 року вийшов перший номер журналу “Червона калина”. Редагував його Микола Угрин-Безгрішний. У журналі публікувались дописи Січових стрільців на патріотичні теми, такі, як боротьба за Незалежність України, збереження української мови. Тут було чимало малюнків - шаржів, карикатур а також гуморесок, анекдотів, жартівливих віршів. In May 1917 the first…
"Республіканський самохотник" – гумористичний журнал Українських Січових Стрільців. Перше число вийшло 31 грудня 1918 р. в Станіславові. Вважався наступником журналів «Український самохотник» (1915-1918) і «Молодий самохотник». Всього вийшло 4 числа.  Майже в усіх випусках - поезія, переважно ліричні твори Юрія Шкрумеляка. Ілюстрації Осипа Куриласа. Журнал малювали від руки, а потім…
"Український самохотник" (1915-1918) – гумористичний журнал, видання Українських Січових Стрільців. Перше число вийшло 21 липня 1915 р. у с.Камінка, п`яте – у с.Гнильче, сьоме – у с.Свистільники Самохотниками називали добровольців - стрільців. Видавець журналу - Харлампій Тиндириндюк (псевдонім). Тематика публікацій була найрізноманітніша: всебічна оперативна інформація, цікаві усмішки, анекдоти на стрілецькі…
“Літопис українського політв`язня” видавався Лігою українських політичних в`язнів у Мюнхені (Німеччина) за редакцією Омеляна Логуша. Відомо, що працівником редакції був також Михайло Марунчак. В журналі публікувалися спогади колишніх в`язнів німецьких і російських концтаборів та тюрем, а також історичні дослідження на цю тему. В цій колекції представлені числа журналу за 1946-1947…
Журнал “Українські проблеми”  заснований у 1991 році Зеновієм Красівським. Редактором був Любомир Наконечний, технічним редактором - Микола Кузів. Журнал друкувався в м.Стрию Львівської області. В ньому публікувалися статті про актуальні проблеми українського державотворення, ідеологію українського націоналізму а також матеріали історичної тематики та літературознавства. Пізніше головним редактором цього журналу, який видавався…
Видання Антибільшовицього Блоку Народів (АБН), журнал “Свобода Народів” був заснований у 1994 році. Виходив протягом 1995-1996 рр. The issue of the Anti-Bolshevik Bloc of Nations (ABN) journal “Svoboda Narodiv” (“Freedom of Nations”) was established in 1994. Was published during 1995-1996.
“Визвольна політика”  — український суспільно-політичний, часопис-місячник. Заснований у Німеччині в 1946 році, упродовж періоду існування часопису видавався на циклостилі — та виключно для членів Антибільшовицького Блоку Народів (АБН) до 1949 року. Після нього друкованим органом АБН став «АБН-Кореспонденс», який почав виходити з 1950 року німецькою, англійською і неперіодично французькою мовами.…
Вісник репресій в Україні — друковане щомісячне видання Закордонного Представництва Української Гельсінської Групи (Нью-Йорк, США). Виходив з січня 1980 паралельно українською й англійською мовами. Видавався частково за рахунок надходжень від передплати, частково за рахунок благодійних пожертвувань української діаспори. Мав постійні рубрики «Хроніка репресій», «Архів самвидаву», «Новини про засуджених». Мав додаток…
«Кафедра» — Самодіяльний  літературно-мистецький та науково-популярний квартальник, заснований поетом і політв'язнем Михайлом Осадчим 1988 р. В редакційну колегію входили: Михайло Осадчий (Відповідальний редактор), Василь Барладяну, Валер Бондар, Анатолій Бутрим, Богдан Горинь, Володимир Яворський. Передрук.
Фенікс – неперіодичне видання Товариства Української Студіюючої Молоді ім.М.Міхновського. Журнал знання, культури і суспільної думки (1951-1970). Phoenix – nonperiodical issue of M.Mikhnovskyj`s Ukrainian Students Association Journal of cultural and social though (1951-1970).
«Український вісник» — позацензурний суспільно-політичний журнал. Виходив як самвидав від січня 1970 до березня 1972 (випуски 1-6) у Львові та з серпня 1987 по березень 1989 рр. (Київ-Львів, випуски 7-14). Видавець і відповідальний редактор — журналіст В'ячеслав Чорновіл. “The Ukrainian Herald” – underground  society-political magazine. Was published independently from January…
«Сурма́ч» — журнал, орган Об'єднання бувших Вояків Українців у Великій Британії (ОБвУ). Виходив у Лондоні з 1955 по 1997 р., спочатку як двомісячник, згодом квартальник, з середини 1960-х років — річник. Журнал багато ілюстрований. В останні роки головним редактором  був С. Фостун. "Surmach" (“Bugler”) – magazine, which was published by…
«The Ukrainian Review»— англомовний квартальник, видання Союзу Українців у Великій Британії, разом з Організацією Оборони Чотирьох Свобід України у США і Лігою Визволення України в Канаді, виходив у Лондоні з 1954 по 1999 рік. Перші редактори — Володимир Державін і Василь Орелецький, з 1965 — Слава Стецько. Журнал присвячений визвольній боротьбі поневолених…
«Визвольний шлях» — український суспільно-політичний, літературний і науковий часопис-місячник Організації Українських Націоналістів (революційної). Заснований у Лондоні в 1948, упродовж першого періоду існування часопису видавався на циклостилі — та виключно для членів ОУН. Одночасно з тим, як це видання стало офіціозом Проводу ОУН (р), його було переведено на типографський друк, а формат…
«Українське Козацтво» — ілюстрований квартальник, орган Українського Вільного Козацтва (УВК), виходив у Чикаго у 1964—1980 рр. (до 1970 р. неперіодично).1982 — відновлений у Торонто.Містить історичні та літературні матеріали з козацької та спорідненої тематики, козацького фолкльору тощо.Головний редактор — Антін Кущинський; з 1982 р. — редакційна колеґія. Тут представлені окремі випуски…
Передрук крайового видання
Сторінка 1 із 2

Про нас

The Ukrainian Information Service (UIS London) is an information bureau established in London during the 1970s as the successor of the Ukrainian Publishers. Originally, the aim of UIS London was the dissemination of factual information about Ukraine, in particular, Ukrainian politics, history and current affairs.

Since its inception, UIS London has liaised with government officials, think tank organisations, the mass media and charities working to raise the profile of Ukraine in the UK and strengthening bilateral relations.

The collection of documents, related to this activity, formed the foundations of the archives, situated on this web-site.

Although the nature of work UIS London undertook altered after Ukrainian independence, the basic tenets of promoting, advocating and strengthening Ukraine has remained.

Спілкуйтеся з нами