Тереновий провід ОУН в Канаді (Ф.3)

Представлені документи, які складали частину архіву Проводу ОУН, вивезеного до Канади після загибелі С.Бандери. Спогади людей, які пережили російську, польську та німецьку окупації на українських землях. Документи ОУН періоду ІІ Світової війни: комунікати про знищення підпіллям ОУН німецьких агентів, листи членів ОУН, ув’язнених в німецьких концтаборах. Документи підпілля: «грипси» З.Коссака з львівської тюрми «Бригідки», копія записки «Тура» (Р.Шухевича) та ін. Оголошення про загибель у боротьбі з окупантами видатних членів ОУН. Доповіді, інформації, звіти, статистична інформація від станиць. Накази, розпорядження, довідки, інформації (становища) з питань ідеологічної, виховної та інших напрямків організаційної діяльності. Матеріали кадрових, бюджетних, вишкільних питань та питань з міжнародної діяльності. Документи Українського олімпійського руху, видавничого комітету при Проводі ОУН, Ліги українських політичних в’язнів. Статті С.Бандери, перекладені англійською мовою. Звіт Службі Безпеки ОУН про поїздку на Лемківщину. Листування з Д.Донцовим.

Стаття одного з провідних діячів ОУН Зенона Коссака, написана на тонкому папері в львівській тюрмі "Бригідки" очевидно, в травні 1934 року і передана на волю в липні 1934 р. Цю статтю-грипс зберіг В.Крупа. Нею в 1939-1941 рр. користувався Петро Дужий. 30 червня 1952 року її передав до архіву Ліги Визволення…
Листи до Василя Безхлібника в концтабір Оранієнбург (блок 9, табірний № 65620) його родичів з Кам`янки Струмилової (Львівщина). На конверті і листах (написаних, згідно табірних правил, німецькою мовою) стоїть штамп цензури. Василь Безхлібник ("Беркут", "Еней"), як керівник підпілля ОУН на території Німеччини був заарештований гестапо у листопаді 1942 року і відправлений до концтабору Оранієнбург.
Список 12 українців, які були заарештовані німецьким гестапо, як члени ОУН-бандерівців у місті Магдебурзі та окрузі 1942 року і стали в`язнями нацистських концтаборів. Список подав Михайло Соколовський з Торонто - колишній в`язень концентраційного табору Бухенвальд. Подано його табірне фото.
Іван Гриньох, відповідаючи на листа Василя Безхлібника, описує свої враження від зустрічі з ув`язненим в нацистському концтаборі Саксенгаузен Провідником ОУН Степаном Бандерою. Розповідь стосується подій вересня-жовтня 1944 року.
Листування колишнього Теренового Провідника ОУН в Німеччині, в`язня нацистських концтаборів Василя Безхлібника з істориком, доктором Університету Сорбони Володимиром Косиком стосується перспектив досліджень німецьких архівів. Особливий інтерес представляє тема нацистських репресій проти членів ОУН на території Німеччини.
Листування Ліги політичних в`язнів, Комітету політичних в`язнів, Василя Безхлібника щодо збірок на фонд допомоги українцям-колишнім політичним в`язням німецьких концтаборів. В листуванні також ідеться про стан робіт з впорядкування архіву українських поілтичних в`язнів у Вінніпегу, нові книжки. Міститься інформація про померлих колишніх в`язнів, про жертводавців на фонд допомоги. Особливий інтерес представляє лист…
В супровідній записці від Головного командира УПА Романа Шухевича "Тура", надісланій за кордон, говориться про необхідність додаткової перевірки кур`єра, який її принесе: “О. [можл. «особисто»?] Провіднику!
Автор розповідає про арешти українських націоналістів у Рівному, проведені гестапо за допомогою агента Сулятицького.
Автор спогадів розповідає про життя під трьома окупантами. Особливо детально описує він облаву гестапо на Український театр ім. Івана Франка, коли було розстріляно 28 українців та реакцію польського населення на цю страту.
Анна Гук згадує про своє село Гаї Вижні на Дрогобиччині. Поіменно розповідає про українців - жертв терору каральних органів СССР та Німеччини в роки ІІ Світової війни.
Молитва Українського революціонера має текст, ідентичний Молитві Українського націоналіста, написаній Осипом Мащаком.
Лист-попередження колишнього совєтського офіцера Гриценка, який повідомляє про існування в сталінських спецслужб оперативного плану шляхом різних провокацій внести розкол в середовище української еміграції з метою повернення частини українців до СССР. Розповідається також про мережу більшовицької агентури в таборах переселенців.
"Інформбюро" - спеціальний випуск Крайового Проводу Спілки Української Молоді "Сумщина" 19-21 серпня 1991 р.
84-річний син львівського равина, відомий у США, Європі та Японії фінансист й економіст, дослідник Курт Левін – один із серед небагатьох у світі людей, які пам’ятають про життя митрополита Андрея Шептицького. Брати Андрей і Климентій Шептицькі врятували єврейського хлопчика Курта Левіна в роки Другої світової війни, сформували його як особистість.…
Інструкція, видана Закордонним Представництвом Української Головної Визвольної Ради, розкриває один з багатьох більшовицьких планів розколу української еміграції, який полягав у розпалюванні протиріч між вихідцями зі східних та західних українських земель. Одночасно, в Інструкції суворо забороняється нетолерантне ставлення до українців через їх територіальне походження, віровизнання тощо.
Ю. Соколовський-Утьо - спiвробiтник гестапо i СД, керував арештами бандерiвцiв в будинку "Днiстра" 1941 р. Вислiдив Галину Столяр, яка навчання в Нiмеччинi i поїздки до батькiв використовувала як зв'язкова ОУН. Викрито зв'язкову хату теренового проводу в Нiмеччинi i заарештовано майже весь Провiд. На слiдствi в гестапо загинули Г.Столяр, С.Масний, В.Федак,…
Оголошення про смерть, панахиди та вшанування пам`яті провідника ОУН на Західноукраїнських землях Івана Климова "Легенди", Головного командира УПА, генерала Романа Шухевича "Тараса Чупринки", відомого політика, князя І.С. Токаржевського.
Згідно рішення Видавничого комітету при Проводі ОУН від 16 червня 1988 року*, було розпочато підготовку до видання праць Степана Бандери англійською мовою.
Протокол першого засідання видавничого комітету при Проводі ОУН, покликаного VI Великим Збором в місці постою референта Сектора Пропаганди та ідеологічного вишколу. Протокол містить пропозиції з активізації видавничої діяльності ОУН-р: перевидання творів ідеологів ОУН, а також переклад їх праць (зокрема, праць С.Бандери) англійською мовою.
Цей збірник було видано в Німеччині для внутрішнього користування. Він містить донесення з різних питань міжнародної політики актуальних для польських інтересів. 
Сторінка 1 із 2

Про нас

The Ukrainian Information Service (UIS London) is an information bureau established in London during the 1970s as the successor of the Ukrainian Publishers. Originally, the aim of UIS London was the dissemination of factual information about Ukraine, in particular, Ukrainian politics, history and current affairs.

Since its inception, UIS London has liaised with government officials, think tank organisations, the mass media and charities working to raise the profile of Ukraine in the UK and strengthening bilateral relations.

The collection of documents, related to this activity, formed the foundations of the archives, situated on this web-site.

Although the nature of work UIS London undertook altered after Ukrainian independence, the basic tenets of promoting, advocating and strengthening Ukraine has remained.

Спілкуйтеся з нами